Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Aktualności

28 września 2019 10:57 | Aktualności

Czytanie kształtuje charakter

Konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie. Z nowym rokiem rozpoczynamy nową edycję konkursu czytelniczego dla klas II-VII „Czytaj i wygrywaj”. To już czwarty rok, kiedy wspólnie z wszystkimi uczniami i wychowawcami prowadzimy konkurs i promujemy literaturę spoza kanonu lektur. Co miesiąc każda klasa zaprezentuje przed 2-osobową komisją (dyrekcja szkoły oraz bibliotekarze) wybrany tekst literacki. Oceniamy: poprawność czytania, modulację i intonację głosu, kulturę osobistą oraz dodatkowo przygotowane rekwizyty. Spotykamy się co dwa miesiące, pierwsze czytanie już pod koniec października. Główną nagrodą jest dofinansowanie przejazdu na wycieczkę dla całej klasy.

Na pierwsze czytanie proponujemy: „Tajemnica szkoły” Martin Widmark i Helena Willis, „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanna Olech, „Przedostatnia pułapka” – Seria niefortunnych zdarzeń, Lemony Snicket, „Tajemnica człowieka z blizną” Paweł Beręsewicz, „Niewzruszenie” Ewa Nowak.

            Życzymy powodzenia!

Przeczytano: 478 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl