Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Aktualności

02 października 2019 21:01 | Aktualności

Tydzień Zakazanych Książek – zaproszenie na wystawę do biblioteki

„Czerwony Kapturek”, „Przygody Tomka Sawyera”, a nawet... Biblia - to niektóre książki, których czytania w różnych latach i w różnych miejscach czytać zakazywano. Z okazji Tygodnia Zakazanych Książek takie ciekawostki przypomina biblioteka w Gostycynie.

„Cenzura pozostawia nas w ciemności. Zostaw światło włączone” – to tegoroczne hasło przypominające o wydarzeniu jakim jest Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych i dotyczące wolności czytania, które jest ściśle związane z pierwszą poprawką amerykańskiej konstytucji, mówiącej o wolności słowa, traktując je jako prawo podstawowe.

W dniach od 2 do 18 października br. w bibliotece w Gostycynie można zatrzymać się przy powstałej z tej okazji instalacji artystycznej dot. zakazanych książek. Dlaczego były zakazywane? Jakie tytuły znalazły się na liście zakazanych książek? Tego dowiecie się w bibliotece.

 

Zapraszam

Klaudia Kwasigroch

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

tel. 523346251

Przeczytano: 424 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl