Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

03 października 2019 18:41 | Aktualności

RUSZYŁ PROGRAM ZAPOBIEGANIA UPADKOM DLA SENIORÓW Z GMINY GOSTYCYN!

W tym roku, po raz kolejny, Wójt Gminy Gostycyn Pan Ireneusz Kucharski podpisał umowę partnerską na przystąpienie do programu pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”, organizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którego głównym  koordynatorem jest Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej SPORTVITA Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Program skierowany jest do mieszkańców gminy, w wieku 60 lat i więcej.

Od 16 września br. 18 seniorów z naszej gminy, rozpoczęło swój udział w ramach programu „Aktywny senior Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Uczestnicy przeszli już badania kontrolne ogólnolekarskie, testy sprawnościowe oraz ocenę składu masy ciała i EKG, a od 27 września br. biorą udział w zajęciach aktywności fizycznej, które prowadzi przeszkolony trener Pan Krzysztof Muzioł. Seniorzy korzystają z sali ćwiczeń oraz siłowni wewnętrznej 3 x w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki). Zajęcia potrwają do grudnia tego roku. Warto wspomnieć, iż na kolejny rok, gmina zadeklarowała również chęć przystąpienia do kolejnej edycji programu.

Przeczytano: 624 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl