Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

06 października 2019 09:10 | Aktualności

Turniej Piłki Siatkowej „4 Puchary” w Gostycynie - relacja

W dniach 28 -29 września 2019 r. już po raz drugi odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej „4 Puchary” pod patronatem  Posła na Sejm Pana Łukasza Schreibera. W gostycyńskiej hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego gościły czołowe drużyny polskiej PLUS LIGI: TREFL Gdańsk, INDYKPOL AZS Olsztyn, BKS Visła Bydgoszcz oraz Netzhoppers KW z Niemiec. Pierwszego dnia zmagań , w meczach półfinałowych  INDYKPOL AZS Olsztyn pokonał, dość gładko, drużynę NETHOPPERS KW 3:0    a TREFL Gdańsk pokonał BKS VISŁĘ Bydgoszcz również 3:0.

W meczu o 3 miejsce NETHOPPERS KW pokonał BKS VISŁĘ Bydgoszcz 3:1. W meczu finałowym TREFL Gdańsk wygrał po bardzo zaciętym meczu INDYKPOL AZS Olsztyn 3:2

Mecze stały na wysokim poziomie, szczególnie finał mógł przypaść do gustu licznie zgromadzonym, miłośnikom siatkówki. Olsztyn prowadził już 2:1 i miał w 4 secie kilka piłek meczowych, niestety przegrał 4 seta i 5 seta i cały mecz 2:3 Licznie zgromadzeni kibice oglądali sety, które kończyły się minimalną przewagę, niektóre po 30 pkt. Wspaniałe zagrywki, potężne ataki, skuteczne bloki i obrony- to wszystko można było podziwiać w ostatni weekend w Gostycynie. W drużynach, pomimo osłabień (Mistrzostwa Europy i Puchar Świata) aż roiło się od gwiazd światowej siatkówki m.in.

MATEUSZ MIKA-Mistrz Świata (2014) medalista Mistrzostw Europy  i Pucharu Świata,

PAWEŁ WOICKI- Mistrz Europy(2009) i medalista Ligi Światowej.

WOJCIECH GRZYB- viceMistrz Świata (2006), BARTOSZ FILIPIAK- medalista LIGI Narodów,

PABLO CRER- wielokrotny MISTRZ AMERYKI POŁUDNIOWEJ

WOJCIECH ŻALIŃSKI- reprezentant Polski i JAN HRDAVA- reprezentant Czech

I jakby tego było mało, na ławce trenerskiej-I trener TREFLA Gdańsk  MICHAŁ WINIARSKI – Mistrz Świata(2014), viceMistrz Świata(2006), medalista Ligi Światowej I Pucharu Świata

A oto końcowe wyniki turnieju:

I miejsce-TREFL Gdańsk – Puchar Posła na Sejm Łukasza Schreibera

II miejsce INDYKPOL  AZS Olsztyn- Puchar Wójta Gminy  Gostycyn Ireneusza Kucharskiego

III miejsce NETHOPPERS KW- Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gostycyn Ryszarda Kucharskiego

IV miejsce BKS VISŁA Bydgoszcz- Puchar Komendanta Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej Sławomira Paszkowskiego

Puchary wręczali pp. Wójt Gminy Gostycyn Pan Ireneusz Kucharski, Radny Gminy Pan Adam Cymerys oraz Komendant ODK SW w Zaciszu Pan Sławomir Paszkowski

W przerwie pomiędzy meczami w krótkim przemówieniu Poseł na Sejm Pan Łukasz Schreiber życzył wszystkim drużynom sukcesów sportowych a mieszkańcom gminy, wszelkiej pomyślności.

W przerwach pomiędzy setami odbywało się losowanie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Gostycyn , odbyła się także zbiórka charytatywna do puszek na rzecz zmagającego się z chorobą Wiktora.

Prowadzenie imprezy i obsługa muzyczna pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury,  za wyżywienie odpowiadał Spółdzielnia” Borowiacki Wigor”, pomocy udzieliły też jednostki OSP z terenu gminy. Dziewczęta z sekcji siatkarskiej CSR podawały piłki a dziewczynki ze SP w Gostycynie  wycierały parkiet.

Noclegi dla drużyn w ODK SW w Zaciszu

Za przebieg imprezy odpowiadali pracownicy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego  w Gostycynie.

Imprezę relacjonowali: Telewizja TOKIS PRESS, telewizja „Krajna” oraz Tygodnik Tucholski.

Patronat medialny: Tygodnik Tucholski

Za nami kolejne święto siatkówki, wspaniała impreza sportowa a także sprawdzian dla wielu służb działających na terenie naszej gminy, które ten egzamin zdały celująco.

Za to wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY.

Marek Szweda- Koordynator Sportu w Gostycynie

Przeczytano: 145 razy. Wydrukuj|Do góry

II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej "4 Puchary" w Gostycynie 28 - 29 września 2019 r.