Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

14 października 2019 00:06 | Aktualności

Promocja książki pana Adama Węsierskiego

10 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się promocja książki pana Adama Węsierskiego pt. „Toksyczna agentura”. Już same tytuły niektórych z dziewięciu rozdziałów książki brzmią tajemniczo i niosą posmak sensacji: „Cyrograf z bezpieką”, „Awangarda szpiclów” czy „Wylęgania kłamstwa i hipokryzji”. „Toksyczna agentura” odkrywa: pilnie strzeżone tajemnice niektórych Osobowych Źródeł Informacji powiatu tucholskiego w tym niezwykle mroczną tajemnicę pewnego leśnika… Sekrety dotyczą także innych grup społecznych: pedagogów, duchownych, przedsiębiorców, osób sprawujących publiczne funkcje… W publikacji autor również odkrywa personalia inwigilowanych i prześladowanych mieszkańców powiatu przez tajną policję polityczną PRL oraz perypetie Kościoła katolickiego i duchowieństwa inwigilowanego przez tajne służby PRL.
Spotkanie z historią skupiło sporo osób zainteresowanych przeszłością regionu. Po spotkaniu nawiązała się dyskusja, która pomogła rozwiać wiele wątpliwości gości.

Przeczytano: 502 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl