Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Aktualności

23 października 2019 18:11 | Aktualności

UROCZYSTA INAUGURACJA UNIWERSYTETU III WIEKU W GOSTYCYNIE - relacja filmowa i fotograficzna

W dniu 22 października 2019r. w sali  przy ul. Słonecznej 4 w Gostycynie odbyła się uroczystość podpisania aktu powołania Uniwersytetu III Wieku w Gostycynie z władzami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy  oraz wręczenie indeksów 72 słuchaczom.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 17.00, powitaniem Pana Wójta Gminy Gostycyn Ireneusza Kucharskiego. Włodarz gminy przedstawił władze uczelni,  obecnych na uroczystości, Pana Prezydenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy doc. Krzysztofa Sikorę oraz Dziekana Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG  prof. WSG dr inż. Cezarego Kościelaka.  Wójt podziękował mieszkańcom za zainteresowanie kolejną ofertą dla seniorów oraz życzył słuchaczom miłych wrażeń w odbiorze ciekawych tematów. Dodał, że na naukę nigdy nie jest za późno! Następnie głos zajął Prezydent, a zarazem założyciel Wyższej Szkoły Gospodarki  Krzysztof Sikora, który opowiedział o historii związanej z utworzeniem szkoły wyższej oraz sieci uniwersytetów. Przedstawił on także bogatą  ofertę szkoły, która w tym roku obchodziła 20 lecie działalności. WSG skupia ponad 4500 słuchaczy uniwersytetów w 70 filiach w całym kraju, jako największa sieć w Polsce. Filie Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG rozlokowane są na terenie 4 województw: kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego.  Uczelnia podejmuje inicjatywy mające na celu aktywizację osób starszych na terenach miejskich, miejsko – wiejskich ale i również wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych. Założeniem jest, aby każdy miał dostęp do kształcenia, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy też status społeczny. Nasze wieloletnie doświadczenie w edukacji osób starszych oraz popularyzacji nauki z zakresu różnych dziedzin pokazuje, że zainteresowanie jest ogromne. Następnie głos zabrał Dziekan RSUTW Cezary Kościelak, który powitał słuchaczy, po odsłuchaniu hymnu Gaudeamus nastąpiło uroczyste podpisanie aktu powołania UTW WSG w Gostycynie oraz  wręczenie indeksów  Słuchaczom UTW. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię.

Spośród tematów wykładów , które odbywać się będą co dwa tygodnie, w każdy wtorek, znajdują się takie ciekawe zagadnienia jak: Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie człowieka, W trosce o zdrowy sen, Włoskie Dolomity-światowe dziedzictwo UNESCO, czy Stres-jak sobie z nim radzić. Warto dodać, iż gmina Gostycyn zapewnia bezpłatny transport słuchaczy , ciepłe napoje oraz salę. Koszty po stronie słuchaczy opłata czesnego w wysokości 100 zł na rok akademicki.

Info WSG: http://www.u3w.byd.pl/id,309/gostycyn

Relacja filmowa kliknj TUTAJ

utw.jpg
Przeczytano: 868 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

UROCZYSTA INAUGURACJA UNIWERSYTETU III WIEKU W GOSTYCYNIE - 22.10.2019 r.

Filmy:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl