Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

06 grudnia 2019 13:11 | Aktualności

Lasy stanowiące własność Gminy Gostycyn wkrótce zostaną odnowione.

Od pamiętnych wydarzeń z 11 sierpnia 2017 r. (nawałnica) minęło już przeszło 2 lata. Okres ten w gminie Gostycyn, w pierwszej kolejnosci upłynął przede wszystkim pod dyktando usuwania nastepstw najpilniejszych i niezbędnych strat spowodowanych nawałnicą na przeróżnych płaszczyznach rozwoju gminy i jej mieszkańców.

W roku 2019 po długich poszukiwaniach potencjalnych wykonawców, przyszedł czas na przywrócenie powierzchni leśnych zgodnie z ich przeznaczeniem. Udało się sfinalizować rozstrzygnięcie postępowania w zakresie uporządkowania gospodarki leśnej na terenach stanowących własność Gminy Gostycyn.

Obecnie przeszło 14 ha obszar gminnych lasów jest całkowicie odnawiany. Prace w tym zakresie najbardziej zaawansowane są na obszarach solectwa Wielka Klonia, gdzie ewidencjonuje się największe powierzchnie przeznaczone pod nasadzenia. Mamy nadzieje, że dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, jeszcze na przełomie 2019/2020 roku, uda się ostatecznie uporządkować sprawy gospodarki leśnej stanowiącej własność Gminy Gostycyn.

Przypomnijmy, iż wartość przywrócenia powierzchni lasów wyniesie ok 110 000 zł i możliwa jest dzięki nieocenionemu wsparciu środków na usuwanie następstw nawalnicy w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa (dotacja 81 000 zł), wyasygnowanych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Podobne dotacje otrzymali również wszyscy mieszkańcy, których powierzchnie leśne zostały zniszczone w wyniku nawałnicy.

Przeczytano: 481 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl