Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501

Aktualności

30 czerwca 2020 14:59 | Aktualności

Gminne kąpielisko strzeżone w Gostycynie w ogólnopolskim serwisie kąpielowym

Uprzejmie informujemy, iż gminne kąpielisko strzeżone w Gostycynie, podobnie jak w latach poprzednich zostało ujęte w serwisie kąpielowym prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Z prowadzonej ewidencji wynika, iż utworzone przez Gminę Gostycyn kąpielisko stanowi jedno z pięciu w powiecie tucholskim i jedno z 35 w województwie kujawsko-pomorskim.

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający  oznakowany na mapie Polski - wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk.

Zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 10b ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne sezon kąpielowy jest określony przez radę gminy w uchwale - obejmuje okres między 15 czerwca a 30 września każdego roku.

Obsługa sewisu jest prosta.Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk. W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.


KLIKNIJ NA PONIŻSZY OBRAZEK ABY ZNALEŹĆ SWOJE KĄPIELISKO

 przechwytywanie_w_trybie_pelnoekranowym_30062020_145752.jpg

 

Na zakończenie pamiętajmy iż potocznie przyjęta nazwa "kąpielisko" nie musi oznaczać kąpieliska, które odpowiada ustawowo przyjętym przepisą Prawa wodnego. Przed udaniem się na wakację radzimy sprawdzić okolice w której ewidencjonuje się kąpieliska. Pamiętajmy również, iż ustawowo przyjęte kąpielisko różni się od ustawowego miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Ustanowienie kąpieliska nakłada na jego organizatorze bardziej rygorystycznego podejścia m.in. do spraw badania jakości wody w akwenie (podstawowa różnica między miejscem wykorzystywanym do kąpieli a kąpieliskiem).

Zachęcamy do sukcesywnego monitorowania serwisu, a od 01.07.-31.08 zapraszamy na nasze kąpielisko.

 

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z uchwałą nr XVIII/122/2020 Z DNIA 23 KWIETNIA 2020 r. w sprawie ujęcia w wykazie kąpielisk na rok 2018 wydzielonego fragmentu wód powierzchniowych nad jeziorem Środkowym w Gostycynie (gm. Gostycyn) oraz okreslenia sezonu kapielowego na wydzielonym obszarze, sezon kapielowy na terenie gminnej plaży został określony w następującym przedziale: 01.07-31.08 2020 r.

 

Ponadto zachęcamy Państwa do pobrania specjalnej aplikacj, dzięki której możliwe jest monitorowanie sytuacji klimatyczno-saniitarnej na dowolnie wybranym kąpielisku w polsce.

Chcesz wiedzieć więcej kliknij na ponizsze zdjecie.

smartfon.jpg


Zobacz również zdjęcia z przygotowania plaży do sezonu turystycznego 2020.

Przygotowania polegały m.in. na:

-przeglądzie i wymienionie uszkodzoneych przęseł balustrad i powzmacnianu ich konstrukcji,

- posprzątaniu okolic plaży z zalegających odpadów,

- usunięciu konarów powalonych drzew z terenu plaży,

- przygotowaniu plaży poprzez zainstalowanie specjalnych linii torowych wyznaczajacych poszczególne strefy kąpieliska (strefa dla umiejących i nieumiejących pływać),

- dostawionu dodatkowe 6 szt. nowych koszy na odpady,

- wyzbierano potłuczone elementów opakowań szklanych z wody i okolicy plaży,

- zainstalowaniu nowych tablic (regulamin kapieliska oraz tablica z zaleceniami COVID-19).

- INNE.

 

 1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg

 


 

 

Czytaj również INFORMACJĘ O ORGANIZOWANIU KĄPIELISK.

 

Zobacz również informację o kąpielisku na oficjalnej stronie turystycznej gminy.

 

Przeczytano: 157 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl