Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Aktualności

14 września 2020 12:51 | Aktualności

Przyjazny tornister.

Szkoła Podstawowa w Gostycynie przystąpiła do akcji "Przyjazny tornister", której inicjatorem jest Główny Inspektor Sanitarny. W trakcie profilaktycznej kampanii dot. wad postawy, rodzice, uczniowie i nauczyciele za pośrednictwem e-dziennika i strony internetowej otrzymają informacje nt. cech dobrego tornistra, jego zawartości, wagi i dbałości o postawę ciała. Od 1 października, ogólnopolskiego dnia tornistra, nastąpi ważenie tornistrów i uczniów klas I-III SP, a wyniki pomiarów zostaną wysłane do Sanepid-u. Zachęcamy o przyłączenie się do inicjatywy i odczytywanie wskazówek. Koordynatorami całej akcji z ramienia szkoły są: Anna Okonek i Katarzyna Henszczyk.

UWAGA: Złe nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach mogą przyczynić się do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych dzieci. Bóle kręgosłupa, zmniejszenie pojemności płuc, wady statyki, powstawanie negatywnych zmian chodu oraz skrzywienie kręgosłupa to wynik nieprawidłowej postawy ciała uczniów, spowodowany  niewłaściwym użytkowaniem tornistrów i plecaków szkolnych. Waga tornistra nie powinna przekraczać  10-15% masy ciała ucznia.

ulotka_tornister.jpg

Przeczytano: 104 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl