Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

19 listopada 2020 20:01 | Aktualności

Kolejne dzikie wysypisko.

Dzikie wysypisko śmieci odkryto przy jednej z dróg powiatowych. Kto posprząta stertę brudu? Pracownicy Urzędu Gminy w Gostycynie przeprowadzili już wizję lokalną, która pomoże ustalić "autora lub autorów" tej śmieciowej wystawy.

System gospodarki komunalnej we własnym rozumieniu. Tak krótko można scharakteryzować kolejne ujawnione wysypisko na terenie naszej Gminy. Sprawa o tyle jest dla nas niezrozumiała. Każdy mieszkaniec  uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a mimo tego pozbywa się odpadów w taki sposób. Słowo "mieszkaniec" nie użyto w niniejszym poście bez znaczenia. Wbrew panującej opinii, tylko na  przestrzeni od lutego br., w żadnym z 5 ujawnionych przypadków nie można  było zdefiniować wytwórcę śmieci określanego mianem "przyjezdni".

Niestety, każdy ujawniony przypadek dotyczył mieszkańców naszej  gminy!!!.  Tym razem nie jest inaczej. W nagromadzonych odpadach  odnaleziono dane osobowe 2-óch  mieszkańców gminy.

Po co w takim razie ten post? Bo zawsze szanujemy naszych mieszkańców i chcemy dawać szansę poprawy. Dlatego wytwórcom odpadów zalecamy ich wyzbieranie, co niewątpliwie może mieć wpływ na ukształtowanie stawki karnej oraz jej ogólny wymiar.

Wytwórcy przy okazji nauczą się segregować odpady oraz nabędą nowych  doświadczeń w zakresie  konieczności użycia zasobów ludzkich w procesie uporządkowania ich odpadów.

Fakt jest jeden. I tak przedmiotowe odpady zostaną przez właściciela posprzątane. Dowody zostały już zabezpieczone. Wytwórcom dajemy czas na wysprzątanie odpadów do najbliższego poniedziałku. Brak reakcji spowoduje złożenie oficjalnego wniosek do organów ścigania, z zastrzeżeniem wymierzenia maksymalnej kary, adekwatnej za czynu (ok 5000 zł), w tym wymierzenia godzin prac społecznych na rzecz podatników gminy.

Przeczytano: 198 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl