Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

20 marca 2016 21:14 | Aktualności

Mieszkańcy gminy spacerowo przywitali wiosnę.

W sobotę 19 marca br. zainaugurowano pierwszą w 2016 r. wyprawę nordic walking. Podobnie jak w zeszłym roku, sezon zainaugurowano wyprawą po trasach spacerowych mieszkańców sołectwa Kamienica.

Wyprawa rozpoczęła się o godz. 13:00 tradycyjną rozgrzewką.

Grupę poprowadzili mieszkańcy sołectwa Kamienica z sołtysem p.Magdaleną Napiontek  na czele.

Gościem specjalnym podczas spaceru był:

- Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie p. Marek Sass,

- Wójt Gminy Gostycyn p. Ireneusz Kucharski.

Spacer w Kamienicy dzieki uprzejmości p. Marka Sassa był drugą wyprawą z nutką edukacji historycznej.  Uczestnicy  przeszli po trasach spacerowych w okolicach miejsc historycznych,  a nawet legendarnych dla sołectwa. Z zaciekawieniem przysłuchiwano się opowieściom p. Marka i ku zaskoczeniu nawet samych mieszkańców sołecta, wysłuchno zupełnie nowych faktów związanych z sołectwem.Niewątpliwie, taka forma spacerów przypadła do gustu "etatowym spacerowiczom" o czym niejednokrotnie przekonywali organizatorów.

Po około 1,5 h godzinnym spacerze, organizatorzy zaprosił mieszkańców na tradycyjne ognisko, które zlokalizowane bylo w połowie finalnej trasy spacerowej.

Przy cieple ogniska, wyśmienitej atmosferze,  rozgrzewającej kawie i wspaniałym cieście, chwile biegły niezwykle szybko. Po około 40 min. przerwie, uczestnicy wyprawy podjęli decyzję o powrocie na szlak wędrówki.  

Szacuje się, iż w spacerze uczestniczyło ponad 40 osób, co przekonało organizatorów o słuszności dalszej organizacji podobnych wypraw.

W tym dniu przemierzono ponad 11 km trasę.

Na kolejne wyprawy nordic walking zapraszamy już wkrótce.

Fotorelacja z marszu dostępna jest poniżej, więcej zdjęć znajduje się >>TUTAJ<<

 

Organizatorami przejścia byli: Wójt Gminy Gostycyn, Rada Sołecka Kamienica, Gminny Ośrodek Kultury.

Przeczytano: 1066 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl