Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Aktualności

06 kwietnia 2016 07:33 | Aktualności

Sto lat Pani Febronii

W dniu 1 kwietnia 2016r. Pani Febronia Tomczyk, mieszkanka gminy Gostycyn odchodziła swoje setne urodziny.

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu w dniu 04 kwietnia 2016r. Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski odwiedził Panią Febronię i złożył jej serdeczne gratulacje oraz wyrazy najwyższego szacunku. Podkreślił, że Pani Febronia osiągnęła wiek o którym marzymy wszyscy i którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach, ale który osiągają tylko nieliczni wybrańcy. Wraz z gratulacjami włodarz gminy życzył Jubilatce wszelkiej pomyślności, długich jeszcze lat życia w zdrowiu, spokoju oraz radości w kręgu bliskich osób.

Jubilatce wręczono pamiątkowy dokument, kwiaty i drobny upominek. Pani Febronia wpisała się również do Kroniki Urzędu Stanu Cywilnego w Gostycynie.

Do życzeń dołączyła się również przedstawicielka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pani Izabela Junka.

W trakcie rozmowy z Jubilatką i jej rodziną dowiedzieliśmy się, że Pani Febronia urodziła się w miejscowości Lubocień, gmina Śliwice. W młodości przeprowadziła się do tutejszej gminy. Z przyszłym mężem poznała się w czasie okupacji. Dnia 18 sierpnia 1943r. zawarli związek małżeński. Po wojnie razem prowadzili gospodarstwo rolne i osiedlili się w miejscowości Pruszcz. Razem wychowali czworo dzieci. Mąż Pani Febronii zmarł w wieku 92 lat. Pani Febronia doczekała się 12 wnuków oraz 17 prawnuków.

Przeczytano: 1371 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl