Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Dyskusyjny Klub Książki

10 października 2016 07:44 | Dyskusyjny Klub Książki

Dokąd teraz? Spotkanie klubu książki w Gostycynie - relacja

Powieść „Dokąd teraz” Iwony Żytkowiak to wyjątkowa książka o nadziei, która nigdy nie gaśnie, o poszukiwaniu miłości i prawdy o samym sobie i o dawnych wydarzeniach, o których nie da się zapomnieć. Książka wciągająca w swoją trudną historię, mocno nieprzewidywalna, taka jak prawdziwe życie.

Lili, kobieta zawsze elegancka, zadbana i pewna siebie zostawia w gabinecie lekarskim telefon. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej. Los połączył te dwie kobiety nie przez przypadek.

Pierwsze, w gostycyńskim klubie, spotkanie z Iwoną Żytkowiak się powiodło. Styl autorki bardzo nam odpowiada. Cała fabuła do ostatnich stron trzyma w napięciu.

Książka podejmuje bardzo trudne tematy. Obserwujemy więzi Lili z córką Sarą. Są one pogmatwane i skomplikowane. Również relacje Lili z mężczyznami nie są proste. Lili Czarnecka jest pewna swojej urody, seksapilu i kobiecości. Sprawnie korzysta ze swoich atutów, czym zapewnia sobie bezpieczeństwo materialne. I nic poza tym… Bohaterka, ze względu na trudne doświadczenia z dzieciństwa i młodości, ma kłopoty w nawiązywaniu przyjaźni. Pierwsze bariery udaje się przełamać wspomnianej Ewie. Jak zakończy się ta znajomość?

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK – 9 listopad o 17:00 w czytelni. Książki „Poza czasem szukaj” Katarzyny Hordyniec dostępne są jeszcze w bibliotece.

 

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.           

 

Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

 

Przeczytano: 2831 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl