Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Dyskusyjny Klub Książki

15 listopada 2016 09:05 | Dyskusyjny Klub Książki

Poza czasem szukaj - spotkanie klubu książki w Gostycynie - relacja

„Poza czasem szukaj” to debiut powieściowy Katarzyny Hordyniec – blogerki, tłumaczki i felietonistki. Autorka kocha Irlandię z jej spokojnymi donegalskimi plażami i Warszawę, która jest pełna energii.

Jej pierwsza książka opowiada o Lenie, pięknej i piekielnie inteligentnej. Los szykuje dla niej większe wyzwanie niż odnalezienie się w stolicy. W majowe popołudnie poznaje Jula…

Z pozoru nic ich nie łączyło, może jedynie upodobanie do poezji. A jednak wystarczyło jedno spojrzenie, żeby znaleźli się poza czasem i przestrzenią, gdzie ważna była tylko jego atencja, jej dotyk, jego zapach, jej czułość, i żar, którego nie potrafili ogarnąć rozumem. Czy takie zauroczenia się zdarzają? „W motyle nie wierzę wcale…” stwierdziła jedna z klubowiczek. Pewne jest, że ostatnio polskie pisarki mają lekkie pióro do pisania o erotyzmie. Podobnie było w przypadku  Iwony Żytkowiak i książki „Dokąd teraz?”.

Do serca przypadła nam szczególnie jedna bohaterka. Starsza sąsiadka głównej bohaterki - Michalina, pełna życiowej wiedzy i mądrości. A zarazem światowa i nowoczesna, która buszowała w Internecie jak nie jeden młodszy.

Powieść posiada dwie narracje, Leny oraz Jula. W książce może denerwować powtarzanie tych samych dialogów.

 

Kolejne spotkanie DKK w Gostycynie 7 grudnia o godz. 17:00. Omawiamy Agaty Kołakowskiej „Niewypowiedziane słowa”.

           

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.          

 

Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

Przeczytano: 2523 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl