Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Dyskusyjny Klub Książki

16 grudnia 2016 07:49 | Dyskusyjny Klub Książki

Niewypowiedziane słowa mogą zabić miłość - Spotkanie klubu książki w Gostycynie - relacja

W nowej powieści Agaty Kołakowskiej „Niewypowiedziane słowa” zbiegają się losy dwóch par.  Na pozór kochające i szczęśliwe związki dzielą niedomówienia i niedopowiedzenia. Czy można poczuć się nierozumianym i samotnym w na pozór pełnym miłości i ciepłych uczuć związku?

Łucja jest okulistką, kocha operę, sztukę, malarstwo. Jest jedynaczką, która mieszka z mężem i rodzicami. Andrzej, mąż Łucji, całe życie przebywa w cieniu brata. Jest farmaceutą, pracuje w aptece swojego teścia. Uwielbia filmy science-fiction i fantasy.

Los splata dzieje Łucji i Andrzeja z inną parą. Hanna jest szkolnym pedagogiem. Swoją pracę uwielbia. Kocha swoich rodziców, choć porównują ją do zmarłej siostry. Kocha także partnera Mariusza, muzyka z orkiestry operowej. Jedynaka, kawalera, który stawia swoje potrzebny ponad potrzeby innych ludzi.

Czy nowe znajomości to tylko próba dla związku, czy może szansa? Rozpoczyna się subtelna gra, niedomówienia i niedopowiedzenia. Pierwsze sekrety, tajne spotkania. Myślę, że wiele par tak funkcjonuje, mówi jedna z czytelniczek. Rozmawiamy ze sobą zdecydowanie za mało. Nie dzielimy się naszymi marzeniami, potrzebami. A przecież związek to codzienna praca, bo miłość się buduje każdego dnia.

Przy okazji ostatniego spotkania DKK w tym roku, wybraliśmy najlepsze spośród omawianych książek:

  1. Agnieszka Rusin „Miłość w spadku”
  2. Nicholas Sparks „Najdłuższa podróż”
  3. Katarzyna Bonda „Pochłaniacz”, Fredrik Backman „Mężczyzna imieniem Ove”, Agata Kołakowska „Wszystko, co minęło”.

Nie spodobała nam się za to „Poza czasem szukaj” Katarzyny Hordyniec.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.

 

Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

Przeczytano: 2696 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl