Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Dyskusyjny Klub Książki

20 listopada 2015 07:27 | Dyskusyjny Klub Książki

Podróż do Francji - Spotkanie klubu książki w Gostycynie

            Listopadowe spotkanie klubu książki poświęciliśmy powieści Niny George „Księżyc nad Bretanią”. W Polsce ukazała się już inna książka autorki, zachwycająca powieść o miłości, „Lawendowy pokój”.

            Tym razem George przedstawia historię kobiety, która nie zauważyła, że nie żyje. Opowieść, przy której można popłakać, ale i optymistyczna – bo życie jest pełne niespodzianek i zawsze można zacząć wszystko od nowa.

             Pewnego dnia Marianna wyrusza do Paryża, by skoczyć z Sekwany. Kobiecie – o dziwo - udaje się przeżyć. Budzi się w szpitalu. Na ścianie zauważa obraz przedstawiający łodzie w uroczej bretońskiej miejscowości, który staje się jej lekarstwem i jej ratunkiem.

            Styl autorki zachwyca opisami i metaforami. Podoba nam się również tytuł „Księżyc nad Bretanią”. A najbardziej urzekł nas … wiek głównej bohaterki. W końcu ktoś pisze o naszych rówieśnikach, mówią klubowicze.

            Do dziś Bretończyka uważa się za absolutne przeciwieństwo kulturalnego paryskiego intelektualisty. A jednak Bretania zachwyca. To magiczna kraina, znana nam już z „Matki wszystkich lalek” Moniki Szwai, oczarowuje swoją kulturą, tradycjami, ludźmi. To tutaj Marianna odnajduje swoje prawdziwie ja.

            Główną bohaterkę podziwiamy za odwagę. Polecamy również „Lawendowy pokój”.

            Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.           

 

 

Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

Przeczytano: 1536 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl