Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

Dyskusyjny Klub Książki

21 marca 2016 08:03 | Dyskusyjny Klub Książki

Poznaj Saszę Załuską – nietuzinkową, inteligentną profilerkę

Spotkanie klubu książki w Gostycynie – relacja

 

            W gostycyńskim klubie książki nadszedł czas na dobry kryminał. Za sprawą Katarzyny Bondy i pierwszej książki „Pochłaniacz” z cyklu Cztery Żywioły Saszy Załuskiej, przenosimy się do Trójmiasta. Sasza – główna bohaterka, wraca do Polski, by przyjąć zlecenie od dawnych mocodawców z polskiej policji. Akcja powieści dzieje się na początku lat dziewięćdziesiątych oraz współcześnie. Mamy do czynienia z skorumpowanymi policjantami, błędami z przeszłości, dramatycznymi decyzjami i głównym dowodem zbrodni – zapachem.

            Klubowiczom zdecydowanie przypadła do gustu główna postać. Sasza Załuska jest nie tylko inteligentna, ale także nietuzinkowa. Ma niespotykany zawód, jest profilerką. Na dodatek ma bogaty bagaż doświadczeń, nie tylko pozytywnych, co czyni ją bardziej wiarygodną.

            „Za dużo wątków i problemów”, stwierdziła pani Terenia. Rzeczywiście, postaci, które przewijają się przez strony, ich problemów, nici, powiązań z innymi osobami jest cała pajęcza sieć. Ale sieć, przez Bondę niezwykle intrygująco utkana. Wiele wątków nie znajduje zakończenia, jednak jak stwierdzają czytelnicy, mogą one mieć rozwiązanie w kolejnych książkach z tego cyklu. Dlatego niektórzy zdecydowali na czytanie „Okularnika”, przedstawiającego żywioł Ziemia.

            Tej autorki polecamy również „Sprawę Niny Franka”.

           

 

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.          

 

Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

Tel.: 523346251

www.gbpgostycyn.las.pl

 

 

 

             

Przeczytano: 1609 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl