Gmina Gostycyn
https://gostycyn.pl

22 grudnia 2016 07:49 | PROJEKT 60+ AKTYWNY SENIOR w Gminie Gostycyn

Dom Dziennego Pobytu po roku działalności - relacja

Na ulicy Słonecznej w Gostycynie zawsze świeci słońce, bo mamy tu siebie nawzajem. Wspólne zajęcia, śpiewy, rozmowy, radości, ale czasem też narzekania i smutki, po prostu codzienność. Na wspólnym koncie, oprócz każdego dnia wyrywanych razem kartek z kalendarza, mamy wyjazdy do teatru muzycznego w Gdyni, filharmonii pomorskiej w Bydgoszczy, uczestniczyliśmy w Jubileuszowym Koncercie z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Zwiedziliśmy Licheń, Strzelno i Markowice. Byliśmy także z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej oraz na I Czerskich Spotkaniach z Wigorem. Jeździmy do kina na wybrane seanse filmowe. Bardzo lubimy obcować z przyrodą, toteż zorganizowaliśmy wyjazd do Wioski Kwiatowej w Żalnie oraz Miodowej w Wielkim Mędromierzu. Często chodzimy na spacery dobrze znanymi nam ścieżkami Gostycyna. Na co dzień nie brakuje nam dobrego humoru i energii, którą postanowiliśmy spożytkować grając krótkie scenki kabaretowe, po których, mówiąc nieskromnie, widownia bije brawa. W październiku br. naszą placówkę odwiedziła Elżbieta Bukowska wieloletni pracownik i były dyrektor Biblioteki Publicznej w Tucholi. Opowiedziała nam wiele ciekawych historii związanych z rodziną Połczyńskich właścicieli pałacu w Wysokiej, gdzie dziś swoje miejsce-"spokojną przystań" mają podopieczni Domu Pomocy Społecznej. W ostatnim czasie Dom Dziennego Pobytu odwiedziły także panie z firmy oriflame. Pani Lidia, Daria i Agata. Wizażysta, kosmetyczka i fryzjerka dokonały metamorfozy wśród naszych seniorek. Spa dłoni makijaż i nowe fryzury sprawiły, że w pochmurny jesienny dzień panie poczuły się jak w pełni lata.

Seniorzy każdego dnia korzystają z usług rehabilitacyjnych, usprawniając swoje ciało podczas serii zabiegów i gimnastykę. Jedna z pracownic spółdzielni, Monika zafascynowała seniorów pokazem, wiedzą i umiejętnościami z zakresu walk aikido. Nie brak nam zapału do robótek ręcznych, i chociaż czasami nie wszystko wychodzi, to od czego ma się koleżanki, tutaj jedna drugiej z ochotą zawsze pomoże. Lubimy wspólnie czytać książki, poezję, słuchać muzyki.

 

Jeżeli czujesz się samotny, nie wiesz co zrobić z czasem wolnym, masz 60+, to zapraszamy Ciebie serdecznie do nas, do borowiackiego Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Gostycynie.

 

Opiekun/terapeuta zajęciowy

Justyna Kożuch

Zdjęcia: