Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl|U W A G A ! Podajemy całodobowy nr telefonu do Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Tucholi, pod którym można dowiedzieć się o działaniach, które trzeba podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa. Całodobowy nr tel. 601 062 501|Od 1.09 do 30.11 trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy. Wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się sam lub zadzwoń na infolinię.

PROJEKT 60+ AKTYWNY SENIOR w Gminie Gostycyn

07 sierpnia 2015 15:01 | PROJEKT 60+ AKTYWNY SENIOR w Gminie Gostycyn

Gmina Gostycyn wygrała konkurs na utworzenie i prowadzenie Domu Dziennego Pobytu SENIOR WIGOR

Dnia 5 sierpnia 2015 roku w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja programu „Senior WIGOR”, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele samorządów zakwalifikowanych do jego realizacji. Gminę Gostycyn reprezentował wójt – Ireneusz Kucharski.  Podczas spotkania Premier Ewa Kopacz i Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wręczyli promesy samorządom, które otrzymały dofinansowanie na tworzenie dziennych domów opieki Senior Wigor.

Na 119 gmin, które uzyskały dofinansowanie, nasza gmina zajęła 39 miejsce z wysoką punktacją 214 na 220 punktów maksymalnie. Gmina jest jedną z trzech gmin w województwie kujawsko - pomorskim, które otrzymały pozytywną opinię z Ministerstwa i otrzymają dofinasowanie.

Całość projektu wyliczona została na 313 747 zł. Gmina otrzyma ponad  240 tys. zł dofinansowania, dzięki tym środkom powstanie Dom Dziennego Pobytu w Gostycynie.

Dom Dziennego Pobytu będzie ośrodkiem dla osób starszych (w wieku 60+) zapewniający  opiekę, dłuższe zachowanie sprawności,  niezależne funkcjonowanie, a równocześnie będzie wykorzystywał  zdolności zwiększając aktywny udział osób starszych w społecznościach lokalnych.

Warto wspomnieć, że w ramach funkcjonowania domu, którego rozpoczęcie działalności  planujemy już na grudzień tego roku, będzie prowadzenie różnorodnych zajęć dla seniorów przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. W ramach uczestnictwa  senior otrzyma opiekę, udział w zajęciach oraz ciepły posiłek.

Mamy nadzieję, że nowo utworzony Dom Dziennego Pobytu spełni oczekiwania korzystających z niego mieszkańców  gminy Gostycyn i przyczyni się do poprawy jakości i poziomu życia seniorów.


Przeczytano: 3419 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom.pl