Urząd Gminy Gostycyn czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 - 15.15|Kontakt: tel. 52 3367310 fax 52 3367311 e-mail: gostycyn@las.pl

Astrobaza

15 stycznia 2018 18:01 | Astrobaza

Zapraszamy do astrobazy już w najbliższy czwartek!

Wszystkich miłośników astronomii i nie tylko zapraszamy do astrobazy - już w najbliższy czwartek (18.01.2018r.) od godziny 17:00 do 19:00.  Na obserwacje może przyjść każdy (serdecznie zapraszamy również osoby spoza gminy Gostycyn) o dowolnej godzinie w wymienionym przedziale czasowym. W programie m.in. obserwacja galaktyk, mgławic oraz gromad gwiazd. Wstęp, jak zawsze, jest bezpłatny!

Obserwacje przez mobilne teleskopy prowadzone będą na boisku przy astrobazie lub na tarasie astrobazy.

Jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwolą na obserwację nieba (o godzinie 16:50 niebo będzie zachmurzone i nie będzie widać gwiazd), obserwacje zostaną odwołane i przeniesione na inny termin.

 O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie www.gostycyn.pl


Ponadto już dziś zapraszamy na obserwacje, połączone z krótką prezentacją na temat podstaw obserwacji, orientacji na niebie oraz ćwiczeniu dla uczestników obserwacji - znajdowaniu gwiazdozbiorów! Prezentację przedstawi gość specjalny astrobazy - Pan Michał Grygorewicz - miłośnik i popularyzator astronomii!

To wszystko czekać na Państwa będzie już w kolejny piątek 26 stycznia 2018 r. o godzinie 18:00 w budynku szkoły - piwnica (wejście jak do dawnej biblioteki). Po krótkiej prezentacji rozpoczną się obserwacje na zewnątrz, a w przypadku złych warunków pozostaniemy w budynku i będziemy "obserwować" niebo za pomocą programu Stellarium!

Przeczytano: 450 razy. Wydrukuj|Do góry

Gmina Gostycyn
Realizacja: IDcom-jst.pl